Archiwum

 

network monitoring software

Godziny pracy Spółdzielni

                           

Poniedziałek 700 — 1500                                                              Przewodniczący Rady Nadzorczej

Wtorek 700 — 1500                                                                     przyjmuje strony w każdą przedostatnią

Środa 1000 — 1800                                                           środę miesiąca w godzinach 1700 — 1800

Czwartek 700 — 1500                                               w pokoju 12.

Piątek 700 — 1500

 

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Zarządem ZSBM „Piast”

Zarząd ZSBM „PIAST” serdecznie zaprasza Członków Domowych Komitetów oraz zainteresowanych   Właścicieli mieszkań  na spotkanie z Zarządem Spółdzielni ,  które  odbędzie się  21 pazdziernika 2015 r. o godz. 17,00 w budynku  Wyższej Szkoły Zarządzania i  Bankowości  w Krakowie  przy Al. Kijowskiej 14.

Porządek obrad przewiduje :

  1. Przedstawienie   Strategii  działania  ZSBM „PIAST „  na lata 2016–2020.

ref. R. Skrobiszewski

  1. Informacja o aktualnym stanie prawnym  wniosku  Spółdzielni  o wydanie pozwolenia na budowę pawilonu przy ulicy Królewskiej.

ref. P. Miłoń

 

  1. Informacja o przebiegu prac związanych  z wymianą i montażem  wodomierzy w lokalach mieszkalnych oraz  zasadach  rozliczania kosztów zużycia wody.

ref. R.Kucharczyk

  1. Informacja o wynikach przeglądów budynków i terminach uzgadniania planu remontów

na  2016 r.

 

ref. A. Węgiel

  1. Dyskusja  i  wolne wnioski.

Konkurs „Ogrody Sąsiedzkie”

Szanowni Państwo!

Miło nam poinformować, że mieszkańcy budynku położonego w Krakowie przy ulicy Filareckiej 17a zajęli III miejsce w konkursie „Ogrody Sąsiedzkie” zrealizowanym przez Pracownię Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć ogrodu wraz z dyplomem.

 

Informacja prasowa: Gazele Biznesu 2014 dla ZSBM „Piast”

 

W tym roku odbyła się jubileuszowa, 15. edycja Gazel Biznesu – rankingu najbardziej dynamicznych małych i średnich polskich przedsiębiorstw, które niezależnie od koniunktury gospodarczej z roku na rok rosną w siłę i stale odnotowują wzrost obrotów. Dane finansowe oraz uczciwość w prowadzeniu interesów sprawdzają i potwierdzają niezależne podmioty gospodarcze. W każdej edycji rankingu badane są wyniki firmy z trzech lat. Obecna edycja weryfikuje finanse za lata 2011–2013.

O tytuł Gazeli Biznesu 2014 mogą się ubiegać Małe i Średnie Przedsiębiorstwa, które rozpoczęły działalność przed rokiem 2011 i prowadzą ją nieprzerwanie do dziś, przychody ze sprzedaży w 2011 r. mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych i utrzymano stały wzrost przychodów.

 Na przestrzeni ostatnich lat Spółdzielnia wdrożyła program restrukturyzacyjny co doprowadziło do zwiększenia przychodów z tytułu wynajmu powierzchni komercyjnych o ponad jeden milion złotych. Piast zmniejszył zatrudnienie o blisko 26%. Z działań inwestycyjnych udało się wybudować dwa parkingi oraz przebudować pomieszczenia magazynowe na podziemny parking przy ul. Królewskiej. Wykonano termomodernizację 66 budynków, instalację centralnej ciepłej wody użytkowej w 11 budynkach wielorodzinnych. Dzięki tym działaniom minimalizowane jest ryzyko zatrucia się tlenkiem węgla. Prace te pomogą też w poprawie jakości krakowskiego powietrza. Mniej energii do ogrzania pomieszczeń, mniej pieców gazowych to spadek emisji gazów do atmosfery. W ciągu ostatnich trzech lat zlikwidowanych zostało 450 pieców gazowych głównie na Krowodrzy (84%), Zwierzyńcu (13%) i Starym Mieście (3%). O zakresie i terminach prac decydują mieszkańcy dlatego koniec programu termomodernizacji planowany jest na przestrzeni najbliższych trzech lat a instalacji centralnej ciepłej wody w roku 2020.

Zysk z działalności Spółdzielni jest w całości przekazywany na dopłaty do funduszu eksploatacji dzięki czemu mieszkańcy mają niższe czynsze o 2,42 zł/mkw/miesięcznie. Przykładowe mieszkanie o wielkości 50 mkw korzysta rocznie z dopłaty w wysokości 1452 zł.

 Uroczysta ceremonia wręczenia nagród Gazele Biznesu 2014 odbyła się 28 stycznia 2015 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w krakowskich Czyżynach. Podczas niej nagrodzone zostały najszybciej rozwijające się firmy z województwa małopolskiego.

Tytuł Gazeli Rok 2014 został wręczony 362 przedsiębiorstwom z Małopolski, wśród nich jest także Zjednoczona Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „PIAST” — w tym gronie zajęliśmy 88 miejsce  a w całej Polsce 1168. Jesteśmy jedną z 19 nagrodzonych Spółdzielni z województwa oraz jedną z sześciu działających w Krakowie.

Ta nagroda pokazuje też olbrzymi wkład członków Spółdzielni systematycznie dbających o prawidłowe wykorzystywanie jej zasobów oraz regulujących swoje zobowiązania finansowe.

  

Szczegółowe informacje na stronie: http://​gazele​.pb​.pl/

Dostęp do MOL-a

Szanowni Państwo!

Przypominamy o możliwości internetowego dostępu do kartotek rozliczeń z tytułu opłat eksploatacyjnych i remontowych, dostępnych dla lokali mieszkalnych.

Osoby zainteresowane powyższą usługą proszone są o kontakt z sekretariatem Spółdzielni, celem pobrania hasła dostępu.